WIOSNA WE WNĘTRZU. JAK ZAPROSIĆ JĄ DO DOMU?

Wiosna coraz bliżej, chowamy więc głęboko do szafy stonowane wnętrza, zimową nostalgię i monotonię. To idealny moment na małą metamorfozę, która wprowadza powiew świeżości, enrgię i trochę optymizmu.

W sezonie wiosna /lato 2020 królują barwy ziemi, nieba, wody, kwiatów i roślinna zieleń. Zarówno na wybiegach jaki i w trendach wnętrzarskich. Wystarczy już niewielka zmiana,  żeby ożywić dom i poczuć  przypływ energii i inspiracji, które napędzają do działania. Podpowiadamy jak zaaranżować wnętrze, aby zakwitło razem z nadchodzącą wiosną. Oczywiście z pomocą naszej najnowszej wiosennej kolekcji  tapet, naklejek i plakatów.

 

TAPETY I FOTOTAPETY - kawałek natury w dużym formacie

Wiemy już, że aktualnie dostępne są na rynku tapety z możliwością personalizacji, czyli takie, przy których zamawianiu wzór wybieramy samodzielnie; dopasowując jego rozmiar do naszych potrzeb. Daje to nieograniczone możliwości aranżacji dopasowane do pory roku.

Wiosna naturalnie na myśl przywodzi motyw botaniczny, kwiatowy, pastelowe jasne kolory, ale również mocną czerwień tulipanów, czy żółć żonkili. Doskonale nadają się one, aby ożywić ścianę w ciemnym salonie, łazience bez okna, czy stworzyć kuchnię w stylu prowansalskim (który nawiązuje do motywów  kwiatów czy świeżych ziół, owoców i warzyw).  Pamiętajmy, że wybierając tapety samoprzylepne mamy możliwość ich wielokrotnego wykorzystania.

NAKLEJKI - alternatywa dla farb

 

Tak jak tapety mogą być spersonalizowane. Możemy dzięki temu stworzyć piękny wiosenny dekor na kafelki w łazience czy kuchni ( dopasowując wielkość i kształt naklejki do rozmiarów podłoża na którym ma być naklejona).  Zamiast gruntownego remontu i kosztownej wymiany mebli, czy też czasochłonnego malowania, możemy  je po prostu okleić!  Drzwi i fronty szafek z wiosenną grafiką będą niezwykle oryginalnym akcentem podkreślającym wnętrze i z pewnością wprowadzą odświeżenie.

 PLAKATY I OBRAZY - okno z widokiem na wiosnę

Ściany każdego domu zdobią obrazy, plakaty czy zdjęcia. Na wiosnę warto pomyśleć o ich wymianie. To chyba najprostszy i najtańszy sposób aby wprowadzić jej radosny powiew. Wybieramy te z motywami roślinnymi o energetycznych barwach, które staną się oknem na budzący się do życia świat natury, nawet gdy za tym prawdziwym jest tylko szary betonowy blok.

 

Wiosna to idealny moment na zmian. Warto zacząć je do wnętrza. Budząca się do życia przyroda, po zaspanej zimie doda nam energii, gdy wprowadzimy świeży look we własnym domu. Poza wymianą zasłon, czy poduszek wprowadzamy motywy kwiatowe w postaci tapet, naklejek czy plakatów. To świetna alternatywa dla pomieszczeń, w których brakuje naturalnego światła potrzebnego do hodowli prawdziwych kwiatów, oraz dla osób którym z hodowlą nie po drodze.

DYI - zrób to sam

Czując nieodpartą pokusę aby stworzyć coś samodzielnie, bez profesjonalnej pomocy warto przejrzeć bogatą ofertę naszych grafik oraz materiałów, które są kopalnią pomysłów jak kreatywnie udekorować swoje wnętrze.