Modne tapety - trendy 2020

Nic tak nie wprowadza powiewu świeżości w nowym roku jak zmiana charakteru wnętrza. Zdecydowanie niesłabnącym trendem są tapety. To najłatwiejszy sposób na spektakularną metamorfozę bez remontu. Te dzisiejsze jednak różnią się od tapet, które pamiętają nasi rodzice i dziadkowie. Przede wszystkim jakością i sposobem montażu. Dziś bowiem mamy do dyspozycji spersonalizowane tapety samoprzylepne wielokrotnego użytku, które przyklejamy nie tylko na ścianach, ale także na suficie, meblach lub za szybą-zamiast kafelek. Mnogość oferowanych wzorów, kolorów i faktur pozwala wpisać się we współczesną stylistykę wnętrz i nadać jej niebanalny charakter. Jakie tapety będą modne w roku 2020 ? Oto kilka propozycji.

FAKTURA I TEKSTURA

Wyraźne faktury imitujące płótno, zamsz, beton architektoniczny, zniszczoną ścianę, cegły, drewno, rattanowy splot, lastryko czy skórę węża pomogą w stworzeniu przytulnej atmosfery.

 

GEOMETRIA

Nowoczesny design podkreśli wzór 3D. Geometria będzie dobrym wyborem dla urozmaicenia wnętrza zarówno w tylu skandynawskim ( tapety monochromatyczne) jak i inspirowanego stylistyką retro.

 

BLISKO NATURY

Tapety botaniczne to niesłabnący trend od kilku już sezonów. W tym roku jednak w nieco łagodniejszych, naturalnych barwach. Koniecznie w towarzystwie zwierząt.

 

INSPIROWANE SZTUKĄ

To reprodukcje obrazów i murali lub ich części, najlepiej przedstawiające naturę. Niczym wielkoformatowe obrazy. Najlepsze zastosowanie znajdą w przestronnych pomieszczeniach. W mniejszych sprawdzą się jako fragmenty.

 Tapety nie wychodzą z mody. Przeciwnie z roku na rok mamy do dyspozycji coraz więcej wzorów, kolorów, faktur i nieszablonowych sposobów użycia. Prostota montażu (wielorazowe tapety samoprzylepne) sprawia, że zmiana dekoracji ściany, sufitu czy mebli nie wymaga już wizyty specjalisty. Więc do dzieła, DIY!